Siatkarki Budowlanych grały w Świeciu. Drużyna ma swoją nową kapitan

Daniel Ludwiński
Daria Dąbrowska jest nowym kapitanem Budowlanych
Daria Dąbrowska jest nowym kapitanem Budowlanych Jacek Smarz
Drużyna Budowlanych Toruń wzięła udział w towarzyskim turnieju w Świeciu. Nową kapitan drużyny została wybrana Daria Dąbrowska.

W XI Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro w Świeciu zagrały trzy drużyny. Torunianki, dla których celem na zbliżający się sezon jest utrzymanie w I lidze, przegrały 0:3 najpierw z miejscowym Jokerem, a następnie z Wisłą Warszawa, beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet.

Najbliżej sukcesu torunianki były w drugim secie meczu ze stołeczną drużyną, gdy prowadziły 23:19, Rywalki zdołały jednak odrobić straty, a następnie wygrały ostatnią partię.

W pierwszym dniu XVII Memoriału Wojtka Michniewicza Polski Cukier Toruń przegrał z VEF Ryga 71:78. Dziś mecz przeciwko KK Cibona Zagrzeb.Kibice oglądający mecz Polskiego Cukru z VEF Ryga zobaczyli w  Arenie Toruń nie tylko tych nowych zagranicznych zawodników swojej drużyny, którzy wzięli udział już w poprzednich meczach sparingowych, ale i Alade Aminu, podkoszowego, który dopiero w ostatnich dniach przyjechał do Torunia.W Arenie Toruń byli obecni także krajowi koszykarze - z Chin powrócili bowiem reprezentanci Polski uczestniczący w mistrzostwach świata. Aaron Cel, Karol Gruszecki i Damian Kulig dopiero w środę, kilka godzin przed memoriałowym meczem, odbyli pierwszy trening z zespołem, w związku z czym nie zagrali w meczu przeciwko VEF Ryga, a jedynie zasiedli na ławce rezerwowych, zresztą w zwykłych ubraniach. Wcześniejsze zajęcia były pierwszymi, podczas których Polski Cukier ćwiczył w pełnym składzie.Mecz z silnym przeciwnikiem, jakim jest VEF, nie ułożył się po myśli torunian. Jeszcze w końcówce drugiej kwarty Polski Cukier przegrywał tylko 34:36, ale dwa rzuty z dystansu dały gościom osiem punktów przewagi do przerwy. W trzeciej kwarcie drużyna z Łotwy potrafiła powiększyć prowadzenie nawet do dwudziestu punktów. Przed ostatnią kwartą było 47:62, ale mimo to w końcowych dziesięciu minutach Twarde Pierniki zdołały mocno zagrozić VEF. Na 90 sekund przed końcem było już tylko 71:73. Ostatecznie łotewski klub utrzymał, a nawet powiększył niewielką przewagę i wygrał 78:71.Najwięcej punktów dla Polskiego Cukru zdobył w środowym meczu Keith Hornsby - siedemnaście.Wcześniej odbył się otwierający memoriałowe granie mecz Anwil Włocławek - KK Cibona Zagrzeb, w którym padł wynik 89:84.  W czwartek drugi i zarazem ostatni dzień turnieju. O17 VEF Ryga zagra z Arką Gdynia, a o 19 Polski Cukier Toruń z KK Cibona Zagrzeb.Polski Cukier Toruń - VEF Riga 71:78Polski Cukier: Hornsby 17, Weaver 15, Schenk 12, Aminu 11, Wright 8, Perka 6, Ratajczak 2POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista]

Torunianie gonili, ale nie dogonili. Polski Cukier przegrał ...

Nową kapitan drużyny została Daria Dąbrowska. Pierwszy mecz ligowy Budowlani zagrają w sobotę w Poznaniu z Enea Energetykiem.