Chronologie8
Matchs226
Giulio Onesti, Roma
Eurosuole Forum, Civitanova Marche
Stegu Arena, Opole
PalaFlorio, Bari
Palais des Sports Robert Grenon, Tours
SK Tekhcollege LNTU, Lviv
II ZSP Hall, Tomaszów Mazowiecki
DAK Ilioupolis, Ilioupolis
Ankara Arena, Ankara
Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
Morača Sports Center, Podgorica
Mihai Viteazul, Bucharest
Salle de Coubertin, Saint-Nazaire
Volleyball Center Saint Petersburg, Kazan
Częstochowa Hall, Częstochowa
Sport Hall, Nysa
HWS Suche Stawy, Kraków
Ginásio do Ibirapuera, Sao Paolo
Hristo Botev Hall, Sofia
Ginásio Azul, São Paulo
Loimaan Liikuntahalli, Loimaa
Halle de Sainte-Croix, Fréjus
Unibet Arena, Tallinn
Zal Meždunarodnyh Vstreč, Nizhnevartovsk
Sports Palace Cosmos, Belgorod
Audentes SH, Tallinn
Platonov Academy, St. Petersburg
OSiR Hall, Kluczbork
DS Energetik , Surgut
Ufa Arena, Ufa
Don Bosco Sportközpont, Kazincbarcika
Sportovní hala Odolena Voda, Odolena Voda
MCKiS Sport Hall, Jaworzno
Steel Arena, Košice
AGSM Forum Pala Olimpia, Verona
Hala Widowiskowo-Sportowa BBOSiR, Bielsko-Biała
Kladenská Sportovni Hala, Kladno
Sportcentrum Sluneta, Ústí nad Labem
Salle Charpy - Stade Charléty, Paris
Gymnase Piencourt, Mende
Budocenter Hall, Vienna
Hala I LO, Sulęcin
Tomabelhal, Roeselare
Palais du Travail, Narbonne
Vasil Levski SH, Pazardzhik
Salle de Marville, Saint-Malo
DRFG Arena, Brno
Ergo Arena, Gdańsk
OlympiaWorld Innsbruck, Innsbruck
Salle Omnisports, Le Plessis-Robinson
Palasport Mens Sana PalaEstra, Siena
HS Stara Pazova, Stara Pazova
Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku, Międzyrzecz
Arena di Monza, Monza
Sportcentrum Schotte, Erembodegem
Azoty, Kędzierzyn-Koźle
Jastor Arena, Jastrzębie Zdrój
Palais de Sports Jean Weille, Nancy
Sportarena Tolhuis, Gent
Salle Colette-Besson, Rennes
Palasport Giancarlo Parenti, Santa Croce sull'Arno
Pabellón Siglo XXI, Zaragoza
SK VDPU, Vinnytsia
Salle Arthur-Dugast, Rezé
Salle Palmeira, Nice
Pala De Andrè, Ravenna
Nave Desportiva de Espinho, Espinho
Hala Sportowa w Szkole Podstawowej nr 3, Nowa Sól
Urania, Olsztyn
Lascar Pana Sports Hall, Baia Mare
PalaPajetta, Biella
Dom Odbojke Bojan Stranić, Zagreb
SK Olimpiets, Mogilev
Blue box Graz, Graz
SPC Vojvodina, Novi Sad
Halle des Sports Louis Marty, Sète
Ośrodek Sportowy Szopienice, Katowice
PalaPanini, Modena
PalaBarton, Perugia
Hala Sportowa OSiR, Suwałki
PalaRicolt, Sedico
Salle Frédéric Lawson-Body, Poitiers
Raiffeisen Sportpark, Graz
Pärnu Sports Hall, Pärnu
Polyvalent Hall, Craiova
Sportovní hala Příbram, Příbram
Home Credit Arena, Liberec
JUFA Arena, Bleiburg
Palais des Sports André Brouat, Toulouse
Sports Hall, Galati
Complexe Sportif Léo-Lagrange, Tourcoing
Pabellón Moisés Ruiz, Almería
VŠD Hoče, Hoče
VŠD Hoče, Črnuče
Dupnitsa, Dupnitsa
Georgios Gennimatas, Voula
Principes de Asturias, Pinto Madrid
Gymnase Pierre Bérégovoy, Conflans-Sainte-Honorine
SRC Kale, Skopje
PalaBanca, Piacenza
Khatami, Ardakan
Gymnase Jean-Marie Vanpoulle, Cambrai
BLM Group Arena, Trento
Spodek, Katowice
Podpromie Hall, Rzeszów
Municipal Sports Hall Ivan Vazov, Stara Zagora
Hala Widowiskowo-Sportowa, Lubin
Nikos Galis Olympic Indoor Hall, Marousi
Dobrotitsa, Dobrich
Melina Mercouri Rentis Indoor Gymnasium, Agios Ioannis Rentis
Palais des sports Chaban Delmas, Castelnau-le-Lez
Sporthal Vauban, Menen
Arena Samokov, Sofia
Zirineio, Kifissia
Armeec Arena, Sofia
Hala Sportowa w Szkole Podstawowej nr 3, Głogów
Khane Vollyball, Tehran
Estadio Ángel Malvicino, Santa Fe
Kolodruma Sport Hall, Plovdiv
Hala widowiskowo sportowa, Kępno
Pav. da Luz Nº 2, Lisbon
50.Yıl Deniz Esinduy S.S., istanbul
Gaziemir Sport Hall, İzmir
Bergama Sport Hall, İzmir
Szkoła Podstawowa Nr 2, Zalasewo
Volleyball Center of the Moscow Region, Odintsovo
KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra
Arena Stožice, Ljubljana
Salle de la Gemmetrie, Saint-Barthélémy-d'Anjou
Mladost, Burgas
Salle Jean-Masson, Chaumont
SDK Dinamo, Ufa
Septemvri, Razlog
Coliseo Club Olympic, Cochabamba
Landkost-Arena Bestensee, Bestensee
99er-Sporthalle beim Mühleboden, 4106 Therwil