Loading
3

UTE - FATUM Nyíregyháza 2020.02.23.

ignaczb 2020-02-23 • 1243 views

Három szettben nyert az UTE a Fatum-Nyíregyháza ellen a női Extraliga szombati mérkőzésén.

Az első szett szoros volt, de a végjáték a hazaiaknak sikerült jobban. Mindez szemmel láthatóan megviselte a napokban edzőváltáson átesett nyírségieket, a második szettet simán nyerte az UTE. A harmadik felvonás ismét szoros volt, de 22-22-ről a lilák mozdultak el, és végül 3-0-ra megnyerték a találkozót.

Női Extraliga, alapszakasz, 16. forduló

UTE – Fatum-Nyíregyháza 3:0 (23, 19, 22)
Budapest, Szilágyi út, 300 néző. V.: Jámbor, Halász.
Újpest: Chase, Carabali 7, Lacombe 10, Kojdova 13, Nikic 9, Bagyinka 5. Csere: Maurer (liberó), Yurtsever 4. Vezetőedző: Kántor Sándor.
Nyíregyháza: Limareva 11, Lohman 8, Varga 9, Pilar 6, Pintér 7, Francesco 2. Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D., Vaszileva 7, Szabó L. 2, Lászlop. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 1:5, 3:7, 4:10, 11:14, 12:18, 17,19, 22:20, 23:23. II. játszma: 0:1, 6:2, 10:5, 13:6, 18:8, 20:11, 23:15. III. játszma: 2:2, 6:5, 8:10, 12:12, 15:15, 16:18, 20:20, 21:22.

Kántor Sándor: Nem kezdtük jól a mérkőzést, de az első szett végére sikerült ledolgozni a hatpontos hátrányt, amit összeszedtünk. Utána öröm-röplabdát játszottunk, és a szurkolók segítségével végül megszereztük a győzelmet. Igaz, hogy 3:0 lett végeredmény, de izgalmas összecsapást nyertünk. Ez a találkozó jó hírverése volt a sportágnak itt, Újpesten.

Németh Szabolcs: Gratulálok az Újpestnek a győzelemhez! Mozgalmas hét van mögöttünk, és nem kis feladatot kaptam azzal, hogy a Nyíregyháza csapatát irányíthatom. Próbálok ennek megfelelni. A mai napon a védekezésünk jól működött, a támadások befejezésével volt a fő probléma.