0

Bruno Rezende: Kilka reprezentacji narodowych ma szansę na olimpijskie złoto

s-w-o_pl 2012-03-18 • 7776 visualizações • 4
 
Bruno Rezende: Kilka reprezentacji narodowych ma szansę na olimpijskie złoto Bruno Mossa Rezende, syn niezwykle żywiołowego szkoleniowca reprezentacji Brazylii, Bernardinha, opowiada w wywiadzie o swojej karierze, siatkarskich celach, fanach i wirtualnych społecznościach.

Bruno Rezende jest rozgrywającym reprezentacji Brazylii. Urodził się w siatkarskiej rodzinie – jego rodzice, Bernardinho Rezende i Vera Mossa, również byli siatkarzami. Matka Bruna grała w brazylijskiej drużynie narodowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980), Los Angeles (1984) i w Seulu (1988). Bernardinho zdobył z męską reprezentacją srebrny medal w 1984 roku i obecnie jest trenerem Canarinhos.

Swój pierwszy tytuł mistrzowski w brazylijskiej Super Lidze zdobyłeś w sezonie 2005/06. Jakie było uczucie zdobycia swojego pierwszego wyróżnienia w wieku tylko 19 lat i będąc jeszcze najlepszym rozgrywającym zawodów?
To było coś wspaniałego, czego sobie do tamtej pory nie wyobrażałem. To było magiczne.

Teraz jesteś uważany za jednego z najlepszych rozgrywających na Świecie. Zdobyłeś 5 tytułów w brazylijskiej Super Lidze i czterokrotnie byłeś wybierany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji. Jak zachowujesz skupienie?
Staram się rozwijać. Wiem, że mogę być coraz lepszy i jestem świadomy tego, ze mam pewne braki, ale nie przeszkadzają mi one w koncentracji.

W zeszłym sezonie złapałeś trochę doświadczenia w lidze włoskiej i byłeś wysoko oceniany przez tamtejszych krytyków. Opowiesz coś więcej o tych doświadczeniach?
To bardzo cenne doświadczenia. To był mój „pierwszy raz”, gdy grałem w klubie spoza Brazylii i poczułem smak innej ligi. Miałem przyjemność nawiązania nowych, fantastycznych znajomości i poznania świetnych zawodników. Poza tym zdobyłem kilka cennych technicznych umiejętności, które w krótkim czasie wpłynęły na mój osobisty rozwój. Mam nadzieję, że pewnego dnia wrócę do Włoch i być może do Modeny!

Czy w przyszłości chciałbyś grać w innych ligach, tak jak wspomniana włoska, czy na przykład rosyjska?
To będzie zależało w dużym stopniu od klubu i rynku. Dziś w Brazylii mamy gorący rynek transferowy, ze świetnymi drużynami i dobrymi mistrzostwami. Ale wierzę, ze w odpowiednim momencie wyjadę za granicę.

A jaki jest cel dla reprezentacji Brazylii na 2012 rok?
Bez wątpienia jest nim złoty medal olimpijski w Londynie. Wiem, jak trudne to będzie zadanie. Kilka reprezentacji narodowych może zostać mistrzami, ale to też jest nasz cel. Ponosimy odpowiedzialność za nadzieje wszystkich kibiców, którzy za nami stoją. Każdy oczekuje medalu i my będziemy o niego ciężko walczyć.

Czy ciężko jest być trenowanym przez własnego ojca?
W tym momencie jest w miarę gładko. Na początku było ciężko, ponieważ on zawsze wymagał ode mnie więcej niż od innych, a ja nie rozumiałem dlaczego. Ale z czasem i z nadejściem dobrych wyników, sytuacja uległa poprawie i dzięki temu sporo się od niego nauczyłem. Bycie trenowanym przez jednego z najlepszych trenerów w historii siatkówki to ogromna przyjemność.

Zastanawiam się których siatkarzy (spoza Brazylii) podziwiasz… Mógłbyś nam wymienić kilka nazwisk?
Z zawodników, który już nie graja, to na pewno Kiary (USA), Giani (Włochy), Blange (Holandia). A z tych obecnie grających to Ball (USA), Simon (Kuba), Dennis (Kuba), Juantorena (Kuba) i De Cecco (Argentyna).

Twoje konto na Twitterze śledzi już ponadz 230 000 osób. Ty się sporo udzielasz w tym serwisie. Czemu lubisz Twittera?
Myślę, że dzięki tej wirtualnej społeczności mogę mieć lepszy kontakt z kibicami. Miło jest podzielić się z nimi uczuciami i dostać dawkę motywacji.

Generalnie uważasz, że siatkarze uwielbiają społeczności wirtualne czy może powinni używać ich częściej?
Myślę, że popularność komunikacji wirtualnej wzrasta w Brazylii i kilku siatkarzy z tego korzysta. To byłoby ciekawe, gdyby zagraniczni zawodnicy również zaczęli ich używać.

A gdybyś był Bogiem i mógłbyś zrobić cokolwiek zechcesz, to co byś zrobił, by zwiększyć popularność siatkówki na Świecie?
Stworzyłbym unikalny siatkarski kanał telewizyjny, na którym pokazywane byłyby najsilniejsze ligi świata i zawody reprezentacyjne.

http://www.s-w-o....a-olimpijskie-zloto/

4 comentários

freemysticPH 19 2
11 anos atrás
0
I could understand Bruno's frustration after losing the final game against Russia. After all, they had two match points, after winning the first two sets. The only thing I couldn't understand why this grown-up kid had to cry on Giba's shoulders before the awarding of medal ceremony. He was like a child bawling over a lost toy or something. To my mind, he should be proud of his accomplishment -- defending against Tetyukhin and Muserskiy. He did a wonderful job setting to Wallace and to his middle hitters. I think he really needs to grow up fast. For his age, he's a little bit immature for me. That's only my opinion.
ZytaPL 1332 11
12 anos atrás
+1
freemystic he said that SOME people would like him to leave.
freemysticPH 19 2
12 anos atrás
+2
If Brazill doesn't win the Olympic gold in London, I think Bruno's father will be sacked as coach of the national team. At least that's what Bernardo Rezende is saying: that people want him out of the team. As for Bruno, I find him to be an intelligent setter.
RevanExtasisPT 746 11
12 anos atrás
+1
i already like bruno hahaah he likes cubans players noticed he dont like anybody of his teammates XD
Volleyball players rankingWho is the best volleyball player ever?Show players rankingVolleyball players ranking
Who is the best volleyball player ever?Show players ranking
0