0

Bartosz Kurek: Wiem, że jestem ważny dla reprezentacji

blokaut_net 2012-06-17 • 4619 views • 2
 
Polacy pokonali dziś Brazylię 3:1, awansując tym samym do Final Six Ligi Światowej. Nie do zatrzymania był Bartosz Kurek, o którego kolano jeszcze kilka tygodni temu martwili się kibice, kiedy siatkarz decyzją trenera nie wystąpił w żadnym z meczów w Toronto. Dziś jednak nie było śladu po bólu, a Kurek był liderem naszej drużyny, zamęczając reprezentację Canarinhos skutecznymi atakami, zwłaszcza z sytuacyjnych piłek w kluczowych momentach spotkania. Bartek już wcześniej zdawał sobie sprawę, ile znaczy dla reprezentacji, ale również wie, ile jeszcze mu brakuje, by stać się jednym z najlepszych na świecie.

- Wiem, że jestem ważny dla reprezentacji, ale wciąż muszę podnieść poziom swojej gry, rozwinąć swoje umiejętności - mówi zawodnik. Lepsze przyjęcie zagrywki to plan, który polski lewoskrzydłowy chce zrealizować jak najszybciej. Siatkarz zdaje sobie sprawę, że jego błędy w tym elemencie czynią go łatwym celem dla zagrywającego przeciwnika.


- Zawsze jestem skupiony na rozwijaniu się, ale ważne dla mnie jest również to, że ten postęp jest częścią ewolucji całej drużyny - zapewnia Bartek. - Siatkówka staje się coraz bardziej wyrównana.

Kurek, który od przyszłego sezonu zagra w rosyjskim Dynamie Moskwa, nie może doczekać się wypróbowania swoich sił w nowej lidze. Transfer do Rosji pozwala mu wierzyć, że jego poziom może się podnieść.

Więcej na: http://blokaut.ne...ny+dla+reprezentacji

2 comments

EdoKaglieIT 432 4
11 years ago
0
Good luck
JustiePL 41 2
11 years ago
0
that was a good decision for Bartek. ? Russian League is second power (or maybe even first) all over the world nowaday and as Bartosz figured out it will be helpfull not only for him and for all national team ? So good luck there!
Volleyball players rankingWho is the best volleyball player ever?Show players rankingVolleyball players ranking
Who is the best volleyball player ever?Show players ranking
0