0

Tuomas Sammelvuo nowym trenerem reprezentacji Finlandii

Volleybox 2013-01-07 • 4588 views • 5
 
Tuomas Sammelvuo nowym trenerem reprezentacji Finlandii Tuomas Sammelvuo został wybrany nowym szkoleniowcem reprezentacji Finlandii. Na tym stanowisku zastąpił Daniela Castellaniego, który obecnie prowadzi kędzierzyński zespół. Głównym celem reprezentacji Finlandii jest awans na Igrzyska Olimpijskie, które w 2016 roku odbędą się Rio de Janeiro. Tuomas Sammelvuo podpisał kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia go o kolejne dwa.

Już od kilku dni mówiło się, że Tuomas Sammelvuo przejmie schedę po Danielu Castellanim i zostanie nowym trenerem Finów, ale dopiero wczoraj Fiński Związek Piłki Siatkowej potwierdził tą informację. Sammelvuo przez prawie dwadzieścia lat występował w drużynie narodowej Finlandii i jeszcze do niedawna był czynnym zawodnikiem (grał w Lokomotiwie Nowosybirsk). Był on jednym z trzydziestu kandydatów, którzy byli brani pod uwagę podczas konkursu na trenera Finlandii ogłoszonego jesienią ubiegłego roku.

"Chciałbym serdecznie podziękować za zaufanie jakim mnie obdarzono. To niesamowite uczucie. Dosyć długo zastanawiałem się czy przystąpić do tego konkursu, ale ostatecznie uznałem, że jestem gotów podjąć to wyzwanie" - przyznał Sammelvuo.

"Kandydatura Tuomasa została wybrana w wieloetapowym procesie selekcji. Wyboru dokonywaliśmy spośród niemal 30 kandydatów, z których większość pochodziła z zagranicy. W ostatnim etapie decyzję podejmowaliśmy mając do wyboru trzy osoby. Zdecydowaliśmy się na Tuomasa, ponieważ był on i nadal jest symbolem ambicji i pasji w naszej dyscyplinie.
Zdajemy sobie sprawę, że przed nim trudne zadanie, ale wierzymy, że będzie on w stanie nadać naszej reprezentacji nowy styl"
- stwierdziła prezes Fińskiego Związku Piłki Siatkowej, Hanna Iiskola-Kesonen.

"To dla mnie duży krok naprzód. Mogę wszystkich zapewnić, że będę bardzo ciężko pracował aby pozycja i pewność siebie naszej drużyny rosła. Mamy bardzo ambitne cele, ale jeżeli dobrze się zorganizujemy, to myślę, że awans do Mistrzostw Świata w 2014 roku i Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro w 2016 jest całkiem realny" - dodał Sammelvuo.

Kluby, w których występował Tuomas Sammelvuo:
1997-1998 RC Strasbourg (FRA)
1998-2000 Stade Poitevin (FRA)
2000-2002 Piemonte Volley (ITA)
2002-2003 Copra Piacenza (ITA)
2003-2005 Tours VB (FRA)
2005-2006 Gosei Trefuerza (JPN)
2006-2008 Dynamo-Jantar (RUS)
2008-2009 Volley Tonno Callipo (ITA)
2009-2010 Kędzierzyn-Kozle (POL)
2010-2011 Lokomotiv Novosibirsk (RUS)
2011-2012 San Giustino (ITA)
2012-2013 Lokomotiv Novosibirsk (RUS)

5 comments

KjeldhorIT 1059 17
11 years ago
+3
you're right, he's a good player.... but to be a good player doesn't mean to be a good coach.. ad viceversa... i don't remember Velasco as a good player ?
przemek16PL 808 17
11 years ago
0
yes ?
KjeldhorIT 1059 17
11 years ago
0
he's the first active player and coach at the same time? (at this level i mean)
Wilfredo_is_MarshallRS 4186 20
11 years ago
-1
He played for sooo many teams!
vatreniME 275 12
11 years ago
0
hm... interesting.
Predict volleyball scoresAre you looking for volleyball emotions?Predict volleyball scoresPredict volleyball scores
Are you looking for volleyball emotions?Predict volleyball scores
0